Trądzik, zaskórniki, podskórne grudki oraz inne problemy z cerą wymagają stanowczej reakcji. Niestety większość z łatwo dostępnych kosmetyków oczyszczających ma zbyt słabe działanie i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Warto wówczas sięgnąć po znany i ceniony od lat, skuteczny sposób na nieskazitelną cerę. Mydło dziegciowe, bo o nim mowa dogłębnie oczyszcza i pomaga osiągnąć upragnione rezultaty. Jak działa i z czego stworzone jest mydło dziegciowe?
Mydło dziegciowe – skład i działanie
Najważniejszym składnikiem, a zarazem substancją aktywną w mydle jest dziegieć brzozowy. Składnik ten pozyskiwany jest podczas pirolizy, czyli suchej destylacji drewna brzozowego. Dziegieć jest zarazem odpowiedzialny za ciemną barwę kosmetyku oraz za jego intensywną woń, która dla wielu osób może być nieprzyjemna w odbiorze. Dodatkowo w mydle mogą znaleźć się substancje pomocnicze sprawiające, że mydło będzie się intensywnie pienić, czy dawać lepszy poślizg na skórze. Nie należy zrażać się niezbyt miłym, lekko chemicznym zapachem mydła dziegciowego. Kosmetyki te mają w większości proste, naturalne składy i zbawiennie działają na skórę. Mydło ma przede wszystkim właściwości odkażające oraz antybakteryjne, dzięki czemu tak doskonale sprawdza się przy problemach z trądzikiem. Kosmetyk perfekcyjnie oczyszcza cerę, domywa resztki makijażu oraz nadmiar sebum, przez co przygotowuje twarz do dalszych etapów pielęgnacji. Kosmetyk może być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem. Kto powinien sięgnąć po mydło z dodatkiem dziegciu?
Kiedy warto stosować mydło dziegciowe?
Mydło dziegciowe z naturalnym składem sprawdzi się przy pielęgnacji każdego typu cery. Właściciele skóry normalnej również mogą sięgać po ten kosmetyk, jednak najlepiej sprawdzi się on przy skórze z problemami. Osoby, które zmagają się z trądzikiem, ropnymi wypryskami, czy podskórnymi grudkami szybko przekonają się, że właściwe oczyszczanie może zdziałać cuda. Kosmetyk doskonale radzi sobie z zaskórnikami oraz innymi problemami, które wpływają na samoocenę. Skóra atopowa, sucha, ze skłonnością do podrażnień również polubi się z mydłem dziegciowym. Produkt ten działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz lekko znieczulająco, przez co przynosi natychmiastową ulgę przy dolegliwościach związanych z problemami skórnymi. Dodatkowym atutem mydła dziegciowego jest jego rozmiękczające naskórek działanie. Stanowi ono doskonały podkład pod dalsze etapy pielęgnacji cery, sprawiając, że składniki aktywne z kosmetyków łatwiej wchłaniają się w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu ich działanie jest skuteczniejsze. Łagodzenie świądu, odkażanie, niszczenie bakterii oraz grzybów odpowiadających za problemy skórne to najbardziej cenione właściwości mydła dziegciowego. Kosmetyk warto jednak kupować w sprawdzonych miejscach oraz uważnie czytać skład przed zakupem. Skuteczny produkt powinien zawierać w składzie minimum 2% dziegciu oraz naturalne substancje pomocnicze. Warto pamiętać, że im krótszy skład, tym lepiej dla cery. Substancje zapachowe, mające na celu zrównoważyć niezbyt przyjemną woń dziegciu mogą zmniejszyć skuteczność mydła oraz przyczynić się do podrażnień. Przed zakupem mydła warto więc zapoznać się z jego składem. Mydło dziegciowe to tani, naturalny i dobry sposób na piękną cerę, w celu wzmocnienia jego skuteczności warto jednak zadbać o właściwe korzystanie z produktu.
Jak odpowiednio korzystać z mydła dziegciowego?
Mydło dziegciowe intensywnie oczyszcza skórę, jednak tym samym może zaburzać jej PH. Problem ten łatwo zniwelować jednak, poprzez stosowanie toników lub hydrolatów. Obowiązkowym punktem pielęgnacji porannej oraz wieczornej, powinien być również krem nawilżający dopasowany do aktualnych potrzeb skóry. Co jakiś czas warto stosować też peeling złuszczający warstwy martwego naskórka.